NAJWIĘKSZA CHARYTATYWNA LIGA FUTSALU W POLSCE

I po sezonie... 10.05.2018

PUCHAR NIEDZIELNEJ LIGI FUTSALU

W niedzielę ostatni raz w tym sezonie spotkaliśmy się przy Chorzowskiej 5, żeby rozegrać Puchar Niedzielnej Ligi Futsalu.

Z grupy A pewnie wyszły drużyny All Stars i Żernica. Z grupy B do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca wszedł Piast Gliwice, a z drugiego Dzierżążynia II. W grupie C - Kłodnica Gliwice, jako jedyna z kompletem punktów, a tuż za nimi INN Delfiny. W ostatniej grupie gościnnie pojawiła się Śląska Akademia Futbolu. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Constal Zabrze walczył z Fasbergiem, o to kto wyjdzie z pierwszego, a kto z drugiego miejsca. Po remisie, Wicemistrz NLF miał lepszy bilans bramkowy.

Wyniki ćwierćfinałów:
Żernica - Dzierżążynia II 2:1
All Stars - Piast Gliwice 2007 3:1
Kłodnica Gliwice - Fasberg Gliwice 5:2
INN Delfiny - Constal Zabrze 3:0

Oba półfinały zakończyły się rzutami karnymi. Rozstrzygnięcie między All Stars i Żernicą wyglądało dosyć groźnie, ale na szczęście All Starsi mają bardzo twardego bramkarza! (Tak macie rację, w półfinałach nie powinny się spotkać drużyny z jednej grupy.)
Żernica - All Stars 2:2 (0:2)
Kłodnica Gliwice - INN Delfiny (2:1)

W meczu o trzecie miejsce zatriumfowały INN Deliny - brawo chłopaki! Zaszliście bardzo daleko i w pełni zasłużyliście na miejsce w I lidze.

Finał był bardzo ciężkim meczem, szczególnie, że organizatorzy dowalili na sam koniec 2 x 20 minut ;) Nie mniej obie drużyny walczyły do samego końca i turniej zwieńczyła wygrana drużyny All Stars nad Kłodnicą Gliwice 6:4.  Gratulacje dla zwycięzców!

To jednak nie był koniec spotkań - na parkiecie w przyjacielskim meczu spotkała się drużyna Mistrza - Team Kovalsky z reprezentacją Śląskiej Akademii Futbolu. W zespole ŚAF pojawili się zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy związani z akademią, rodzice, trenerzy, a nawet sam Prezes ;) Dziękujemy za ten ładny mecz fair-play!

DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW

Po zakończeniu Pucharu oczywiście podziękowaliśmy wszystkim, którzy byli w tym sezonie zaangażowani w działalność NLF i przede wszystkim uhonorowaliśmy zwycięzców.

Przede wszystkim w tym sezonie przekazaliśmy 10 000 zł za aktywizację zawodową i społeczną chorej na stwardnienie rozsiane Angeliki Suchockiej (utworzenie miejsca pracy), a dodatkowo w trakcie Pucharu dorzuciliśmy 333,75 zł za wsparcie dla Aneczki Urban.

Mistrz NLF (I miejsce I liga) - Team Kovalsky
II miejsce I liga - Constal Zabrze

III miejsce I liga - FRS Jubilo

I miejsce II liga - INN Delfiny

II miejsce II liga - OPUS Gliwice
III miejsce II liga - ETP Players


Król Strzelców - Łukasz Rylukowski (Team Kovalsky)

Dziękujemy: Panu Jurkowi Wojewódzkiemu i GTSPNP Piątka - za to, że w nas po prostu wierzy. Mariuszowi Linkowi i Krzyśkowi Albrechtowi - za to, że co niedzielę mają siłę wstać rano, żeby posłuchać od Was co Wam się nie podoba w sędziowaniu ;) Łukaszowi Gackowi, naszemu gospodarzowi. Michałowi Ostrowskiemu - za świetne fotorelacje.

Dziękujemy również wszystkim firmom, organizacjom i osobom, które w tym sezonie wspierały nasze drużyny: INN Sp. z o.o., AMPLIO Managements Consultants, OPUS  Sp. z o.o., Rosyjski z Pasją, Lupa Personal, KAJA - Świat Dziecka, PASSIVA, Fridamedical, PHU Skorpion, Euromatel, Ministerstwo Śledzia i Wódki, NA MAXA, Fundacja Rozwoju Sportowego JUBILO, Bartłomiej Kowalaski, Grzegorz Ciołek - Prezes firmy PHU Constal, Elżbieta Szrajber - Hotel SYLWIA Sośnicowice.

Zapraszamy wszystkich do rekrutacji na następny sezon!

 

Aktualności wróć do listy