NAJWIĘKSZA CHARYTATYWNA LIGA FUTSALU W POLSCE!

Defibrylator na Jasnej 31 18.10.2021

Niedzielna Liga Futsalu już od prawie 10 lat gromadzi wokół siebie ciekawą i aktywną społeczność, dzięki której możemy dalej budować tę wartościową inicjatywę. Dla Stowarzyszenia „Cała Naprzód” NLF od początku jest również narzędziem do pozyskania środków potrzebnych do wspierania naszych niepełnosprawnych podopiecznych. To ponad 80 000 zł wsparcia pochodzących z dochodu NLF!

W ostatnim czasie stanęliśmy przed wyborem na jaki cel przeznaczyć dochód z sezonu 2020/21. Część środków jak zwykle przekażemy na wsparcie jednego z naszych podopiecznych. Drugą część postanowiliśmy jednak „zagospodarować” inaczej. Dalej poruszamy się w bliskim nam temacie ochrony zdrowia, ale tym razem padło na sprzęt, który posłuży wszystkim - automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Wszyscy wiemy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia kluczowe są pierwsze minuty. To na nas - świadkach i uczestnikach zdarzenia leży obowiązek udzielenia pomocy. Defibrylator AED to zautomatyzowane urządzenie, którego celem jest przywrócenie prawidłowej pracy serca. Sprzęt poprzez umieszczane na klatce piersiowej elektrody dokonuje analizy pracy serca i oceny zasadności zastosowania defibrylacji. Dzięki komendom głosowym urządzenie przeprowadzi Cię przez całą procedurę, żebyś skutecznie mógł udzielić pierwszej pomocy.

Zależało nam na umieszczeniu go w uczęszczanym obiekcie, w przestrzeni, która będzie ogólnodostępna. Padło na Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Jasna 31. Dobrze oznaczony defibrylator czuwający nad Waszym bezpieczeństwem znajdziecie obok recepcji.

To jest to jedyne AED sfinansowane przez Stowarzyszenie Cała Naprzód i nie jedyne działania podjęte w tym temacie. Więcej informacji znajdziecie na facebooku: Cała Naprzód.
 Aktualności wróć do listy